Interwencja z łabędziami

Ratujemy młode łabędzie!

Każdemu zwierzęciu należy się pomoc, dlatego nie bójcie się zgłaszać do fundacji próśb o interwencję! Gdy widzicie, że dzieje się coś złego, piszcie do nas!

21 maja otrzymaliśmy zgłoszenie o osieroconych łabądkach na Stawach Moraskich — to te białe maluchy, które widać na zdjęciu. Ich mama jest parę metrów dalej — martwa. Co zrobiliśmy? Sprawę zgłosiliśmy na Policję, Straż Miejską i do Prezydenta Miasta Poznania. Samica zginęła prawdopodobnie przez otrucie (!), a młode bez szybkiej interwencji podzieliłyby ten los, dlatego nalegaliśmy by przetransportować je do bezpiecznego Ptasiego Azylu. I udało się! :-)

Nadal jednak niepokoi nas sytuacja podtruwania w tej okolicy, która powtarza się już trzeci rok z rzędu, dlatego sprawę będziemy monitorować.