Zbieramy na psi fantom!

Misją naszej Fundacji jest przede wszystkim pomoc bezdomnym zwierzętom z całej Polski, ale dużą rolę przywiązujemy także do edukacji. Chcemy kształtować właściwe postawy wśród dzieci i dorosłych oraz prowadzić warsztaty, które pomogą w zrozumieniu prawidłowej opieki nad czworonogami.

Właśnie dlatego przygotowaliśmy cykl szkoleń, podczas których pokażemy, jak ważne jest posiadanie wiedzy o towarzyszących nam psach i kotach.  Pierwszym będzie szkolenie z udzielania psom pierwszej pomocy. Aby móc w pełni przeprowadzić kurs, potrzebujemy profesjonalnego fantomu, który sprowadzany jest z USA i kosztuje 1 800 zł. Podliczając koszt przesyłki, chcemy zebrać około 2 tysiące złotych, które w pełni wykorzystamy na zakup sprzętu, a także druk materiałów edukacyjnych.

Dlaczego takie szkolenie?

Opiekunowie zwierząt często nie znają podstaw udzielania pierwszej pomocy i nie potrafią wykonać podstawowych opatrunków bądź prawidłowej resuscytacji czworonoga, gdy ten znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia. Właśnie dlatego sądzimy, że ważne jest nabycie tych umiejętności, aby nigdy nie musieć żyć ze świadomością, że nie pomogło się najlepszemu przyjacielowi przez zwykłą niewiedzę.

Szkolenia będziemy przeprowadzać w szkołach i ośrodkach kultury dla dzieci i młodzieży, a także dla służb specjalnych, między innymi dla Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej. To ważne, by Funkcjonariusze potrafili pomóc nie tylko ludziom, ale także zwierzętom, które były uczestnikami wypadku.

Fantom psa RKO, który chcemy kupić,​ został stworzony do nauki treningu resuscytacji usta-pysk, przy użyciu indywidualnych, jednorazowych dróg oddechowych. Te ekonomiczne drogi oddechowe eliminują możliwość przejścia zakażenia na osoby ćwiczące oraz konieczność dezynfekowania fantomu po każdym użyciu.

Ćwiczenia możliwe do wykonania na fantomie:

  • nauka prawidłowego ułożenia rąk podczas wykonywania ucisków;
  • głębokość wykonywanych ucisków;
  • kontrola pulsu udowego;
  • odpowiednia wentylacja.​​

Będziemy bardzo wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia naszego celu!

https://www.siepomaga.pl/psi-fantom