£0.000

Home / O nas

Kim jesteśmy?

Mówimy w imieniu tych, którzy głosu nie mają

Jesteśmy grupą przyjaciół o wspólnych cechach: mamy ogromną empatię i chęć pomocy zwierzakom, dlatego razem postanowiliśmy tworzyć Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl.

Oficjalnie działamy od 1 grudnia 2015 roku, ale każdy z nas już od dłuższego czasu angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia na rzecz czworonogów. Łączy nas jedno stanowisko: nie pozwalamy na to, by nasi przyjaciele – psy i koty – byli traktowani jak podrzędny gatunek. Dla nas nie są to tylko zwierzęta, a członkowie rodzin. Nie zgadzamy się na ich niehumanitarne traktowanie, znęcanie się nad nimi czy porzucanie ich.

Impulsem do zarejestrowania Fundacji był moment, w którym zdaliśmy sobie sprawę z tego, że razem możemy zdziałać dużo więcej. Już wcześniej tworzyliśmy wspólnie projekt dlaSchroniska.pl, którego misją jest wspieranie najbardziej potrzebujących zwierząt w całej Polsce (schroniska, które uczestniczą w tej akcji, otrzymują pomoc każdego miesiąca). Już od pewnego czasu czuliśmy jedna, że dla nas to wciąż za mało. Właśnie dlatego stworzyliśmy Fundację o zasięgu ogólnopolskim, z ramienia której na co dzień pomagamy ponad 2 tys. zwierząt.

Przeczytaj nasz Statut lub Sprawozdanie merytoryczne za działalność w roku 2015.

„Wszys­tkie ar­gu­men­ty na pod­parcie ludzkiej wyższości nie są w sta­nie zap­rzeczyć jed­nej niezap­rzeczal­nej prawdzie: w cier­pieniu zwierzęta są nam równe”

Peter Singer

Nasza historia

Pomaganie innym to nie praca, a powołanie

• Nasze początki

Każdy z nas pomaga zwierzakom na własną rękę

• Wspólna kampania

Tworzymy dlaSchroniska.pl – projekt, który wesprze najbardziej potrzebujące zwierzaki

• Możemy więcej

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami jeszcze dużo pracy

• Krok do przodu

Rejestrujemy Fundację i zarażamy innych swoją misją

• Działamy

Ratujemy, leczymy, adoptujemy zwierzaki i edukujemy ludzi

.

• Przyszłość

Planujemy kolejne kampanie i projekty

Nasz zespół

Dzięki nim niemożliwe staje się możliwe

Prezes Zarządu

Michalina Zabłocka

Od 2012 roku aktywnie działa na rzecz zwierzaków. Ma alergię na koty, ale wcale się tym nie przejmuje – pod swoim dachem miała już kilkanaście sierściuchów, które potrzebowały domu tymczasowego. W Fundacji kieruje grupą wolontariuszy i dba o dobry humor całego zespołu. Wspólnie z Piotrem przygotowuje strategie projektów i zajmuje się ich koordynacją. Ma kontakt z ponad 50 schroniskami i organizacjami z całej Polski, które uczestniczą w fundacyjnym programie pomocy bezdomnym zwierzętom. Prywatnie opiekuje się dwójką adoptowanych myszoskoczków, które swoim aktywnym trybem życia spędzają jej sen z powiek.
Piotr Baranowski

Fundator
Szef wszystkich szefów i mózg operacyjny całej Fundacji. Opracowuje strategie kampanii i realizowanych projektów.
Hubert Bukowski

Przewodniczący Rady
Nie potrafi przejść obojętnie wobec krzywdy zwierząt. Opiekuje się kotem Filemonem i chce adoptować kolejnego.
Joanna Soroko

Członek Rady
Kocha zwierzaki pomimo tego, że żadnego nie ma w domu. W naszej Fundacji odpowiada za działania PR-owe i wizerunkowe.
Radek Włoczewski

Członek Rady
Zawsze uśmiechnięty, pilnuje, by w zespole nikt się nie smucił. Dba o finanse i podrzuca świetne pomysły.

Partnerzy Fundacji