Krzysztof Wojciechowski

Przewodniczący Rady

Dołączył do Zespołu w lipcu 2016 r. i bardzo szybko się u „zadomowił” – dziś nie wyobrażamy sobie Fundacji bez niego. Z wykształcenia jest filmoznawcą, ale ma także ogromną wiedzę z zakresu właściwej opieki nad zwierzętami: swoje doświadczenie zdobywał w Schronisku w Gaju, gdzie prowadził sekcję kocią. Teraz podobnie: zajmuje się doradzaniem w kwestiach behawiorystycznych, co jest nie lada wyzwaniem. Odpowiada za organizację eventów – to dzięki niemu staliśmy się nieodłącznym elementem Festiwalu Przystanku Woodstock, gdzie prowadzimy warsztaty z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Stworzył edukacyjny magazyn Oczyma Zwierza, za jego sprawą powstały także Książeczki Zdrowia Zwierzaka. Na co dzień dba o to, by Podopieczne stado było odpowiednio wygłaskane: to do niego przychodzą wszystkie płochliwe i wstydliwe koty. Ma dar przekonywania, który wyczuje nawet największy dzikusek: potrafi zdobyć zaufanie tych drapiących i syczących, które po chwili zmieniają się w miziaki i przytulasy. Jest niezwykle cierpliwy i wyrozumiały. Nigdy nie krzyczy, ciągle się uśmiecha. Dba o dobry humor całego Zespołu, czuwając nad każdym powierzonym mu zadaniem. Odpowiada również za kontakty z mediami, udzielając wielu wywiadów. Prowadzi warsztaty w szkołach, gdzie zrzesza sobie nawet setkę dzieci jednocześnie. Od niedawna pełni rolę Przewodniczącego Radu Fundacji. Prywatnie wielki wielbiciel kolorowych skarpetek, pizzy i wegańskich pączków. Opiekun pięciu kotów.